Disse påskevinene på boks er hentet fra djevelens kjeller i Chile. Vinene passer like godt som kosevin på hytta, i solveggen eller på byens balkong og ikke minst til favorittmåltidene i høytiden.
Etter å ha etablert vinhuset i 1883, spredte Don Melchor de Concha y Toro noen år senere et rykte om at djevelen bodde i vinkjelleren hans. På den måten forhindret han at folk stjal de beste vinene. Slik ble også legenden om Casillero del Diablo, djevelens kjeller, født. I dag er Casillero del Diablo den mest eksporterte vinen fra Chile og er tilgjengelig i nesten 150 land. Vinene får stadig oppmerksomhet og har blant annet fått utmerkelsen «den mest prisverdige Cabernet Sauvignon i verden» av Decanter Magazine.
![]()
Nr. 9804306
Casillero del Diablo Cabernet Sauvignon (rød)
Chile/Valle Central/2023/12,5 prosent
Kr. 419,90 (basis) (3 liter)
Importør: Concha y Toro Norway AS
Laget på fem druer – mest Cabernet Sauvignon. Deler av vinen er fatmodnet. Dyp rød. Et godt bær- og fruktpreg – plommer, kirsebær og solbær – som i sum gir et fint kompottpreg. Også gode urter, fat og sjokolade. Rund og moden smak. Fylde og fin tørrhet. Også det duften gir samt en anelse lakris. Tørr ettersmak. Til lyst kjøtt – gjerne fra grillen.
![]()
Nr. 1590606
Casillero del Diablo Reserva Chardonnay (hvit)
Chile/Valle Central/2025/12,5 prosent
Kr. 419,90 (basis) (3 liter)
Importør: Concha y Toro Norway AS
En Chardonnay-vin som er gulgrønn. Noe av vinen har vært via fat. Eple, tropisk frukt, noe krydder og mineraler i lukten. Det går igjen i smaken. Fin friskhet og fylde. Også innslag av nøtter. God utgang. Alene eller til sjømat og lyst kjøtt. Sterk firer! Flaskeprisen blir så vidt over 100-lappen.