Det finnes mennesker i den norske vinbransjen som har vært med så lenge at de nærmest er blitt en del av historien. Pål Helge Kraknes er en av dem.
Født og oppvokst i Tromsø, men bosatt på Østlandet i dag, har Kraknes gjennom flere tiår vært en av de mest markante skikkelsene i norsk vinimport. Han har fulgt utviklingen fra den tiden da utvalget på Vinmonopolet var langt mer begrenset enn i dag, til dagens mangfold av produsenter, regioner og druestiler. Gjennom hele reisen har én ting vært konstant – lidenskapen for gode produkter og evnen til å finne kvalitetsviner som gir mye for pengene.
Lørdag 14. november vender han tilbake til hjembyen når Bonum Wine & Spirits kommer til Juletrefest for voksne på Radisson Blu Hotel i Tromsø.
En tromsøværing med et stort avtrykk
Selv om Pål Helge Kraknes i dag bor på Østlandet, har han aldri mistet tilknytningen til Nord-Norge. Gjennom en lang karriere har han blitt en av de mest respekterte personene i den norske vinbransjen.
Han har bygget opp et omfattende internasjonalt nettverk av produsenter og leverandører, besøkt vingårder over store deler av Europa og fulgt utviklingen i vinverdenen på nært hold. For Kraknes handler vin ikke bare om hva som er i glasset, men også om menneskene, historien og kulturen bak hver flaske.
Den erfaringen tar han med seg inn i rollen som daglig leder og partner i Bonum Wine & Spirits.
Bonum – kvalitet og personlighet
Bonum Wine & Spirits er en norsk importør med en bred portefølje av vin, brennevin og øl. Selskapet representerer produsenter fra flere av verdens viktigste vinregioner og arbeider både mot Vinmonopolet og restaurantmarkedet.
Fellesnevneren er produkter med tydelig opprinnelse, kvalitet og personlighet. Bonum legger stor vekt på langsiktige samarbeid med produsentene og på å tilby både klassiske og spennende nye viner til det norske markedet.
En kunnskapsrik formidler
For publikum på Juletrefest for voksne blir besøket fra Pål Helge Kraknes langt mer enn en mulighet til å smake gode viner.
Han er kjent som en engasjert formidler med en sjelden bredde i kunnskapen. Gjennom et langt liv i vinbransjen har han opparbeidet seg erfaring som få andre i Norge kan vise til, og han deler gjerne historier om vinområder, produsenter og utviklingen i den norske vinverdenen.
Det gjør besøket hans til en ekstra opplevelse for alle som ønsker å lære mer om vin.
Tilbake i hjembyen
Når Juletrefest for voksne arrangeres lørdag 14. november på Radisson Blu Hotel Tromsø, blir det derfor et hyggelig gjensyn med en tromsøværing som har satt tydelige spor etter seg i norsk vinbransje.
Vi i Godt Drikke gleder oss til å ønske både Pål Helge Kraknes og Bonum Wine & Spirits velkommen tilbake til Tromsø.
Billetter kan du kjøpe her: https://tromsovin.hoopla.no/event/799873689
Les også:
🍷 August Kesseler – tysk riesling på sitt beste
https://godtdrikke.net/august-kesseler-the-daily-august-riesling-2022/
🍷 Fra Harstad til Piemonte – et liv i vinens tegn
https://godtdrikke.net/fra-harstad-til-piemonte-et-liv-i-vinens-tegn/
🍷 Billig og bra fra Yecla
https://godtdrikke.net/billig-og-bra-fra-yecla-2/



