João Cabral de Almeida kommer fra en vinfamilie som har vært involvert i vinindustrien i flere generasjoner med røtter til Douro, Vinho Verde og Dão.

Han var tidlig involvert i familievirksomheten. Han studerte agronomi og startet å jobbe med Anselmo Mendes. I 2010 etablerte han sitt eget prosjekt – 36 år gammel. Han var allerede da betegnet som en veteran i faget.

Nr. 74071

Camaleão Loureiro e Alvarinho (hvit)

Portugal/Vinho Verde/2021/11 prosent

Kr. 129,90 (basis)

Ny årgang! Prisgunstig Vinho Verde laget på syv deler Loureio og Alvarinho. Fruktig åpning med eple, sitrus, blomster og mineraler. Smaken er frisk med gode syrer. Samtidig bløt og fruktig med ditto urter. Også element fra duften. Tørrer i en god ettersmak. Til noe fra sjøen og hvitt kjøtt. Kommer også på BiB.

LEGG IGJEN EN KOMMENTAR

Vennligst skriv inn din kommentar!
Vennligst skriv inn navnet ditt her

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Finn ut mer om hvordan kommentardataene dine behandles.