Et meget vellykket samarbeid

Flora Norvegica Gin er et samarbeidsprosjekt mellom Atlungstad Håndverksdestilleri og fem ivrige sjeler i Facebook-gruppen Gin Forum Norge.

Grunnleggeren av gruppen, Lars Følgesvold, tok kontakt med Atlungstad for å etablere et samarbeid. I den forbindelse trakk han ut fem partnere blant alle som meldte sin interesse. Deltakerne holdt til over hele landet. Her ble det diskusjon rundt smak, ingredienser, alkoholprosent, type flaske, design og prisnivå. Deltakerne var samstemte om at de ønsket en premium gin til en fornuftig pris. Initiativtakerne fra Gin Forum Norge ønsket også en gin med norske smaker, med ingredienser dyrket og samlet i Norge.

Terning 6

Nr. 19956201

Atlungstad Flora Norvegica Gin (brennevin)

Norge/Innlandet/43 prosent

Kr. 499,90 (bestilling)

Produsent: Atlungstad Håndverksdestilleri AS

En annerledes gin som er klar på farge. I tillegg til vanlige ingredienser, er det også brukt litt mer uvanlige saker – blant annet friske einebær, granskudd og koriander. Det gir en duft med nettopp einer, barnåler, sitrus, krydder, floral og urter. God fylde. Mer einer og blomster. Det siste fortsetter i en god ettersmak. Utmerket til en G&T.

LEGG IGJEN EN KOMMENTAR

Vennligst skriv inn din kommentar!
Vennligst skriv inn navnet ditt her

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Finn ut mer om hvordan kommentardataene dine behandles.