Sommerfugler på flaske og boks

Den norske importøren Ekjord, som er en del av Gaia Gruppen, står for disse hvitvinene som første gang ble lansert tilbake i 2009.

De er laget spesielt for det norske markedet, men er etter hvert blitt en eksportvare til blant annet Sverige, Island og de baltiske stater. Tappingen foregår i Tyskland. Nå kommer også vinene med nytt design.

 

 

Nr. 59204

Schmetterling Riesling (hvit)

Tyskland/Nahe/2021/8,5 prosent

Kr. 99,90/349,90 (basis)

Samme vin i BiB-en som i flasken. Superbillig, gulgrønn og søt riesling med 29 g/l sukker. Det preger duften som også gir meg eple, noe tropisk og blomster. Mer frukt og sødme i smaken. Også sitrus og mineraler. Grei lengde. Til oster. Sterk firer!

Nr. 59758

Schmetterling Riesling Trocken (hvit)

Tyskland/Nahe/2021/10,5 prosent

Kr. 119,90 (basis)

 Godt priset riesling som er gulgrønn. En tørr variant med duft av melne epler, sitrus, blomster ut urter. Deilig friskhet i munnen pluss det duften gir. God lengde. Nytes alene eller til noe fra sjøen. Solid firer!

Legg inn en kommentar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.