Johan uten land kommer i boks fra Spania

Spania er først og fremst kjent som et rødvinsland og er verdens tredje største vinprodusent, etter Frankrike og Italia.

Det mest kjente og klassiske distriktet er Rioja nord i Spania, mens mitt favoritt distrikt er Ribera del Duero som ligger langs elva Dueros øvre løp. Felles for begge distriktene er drua Tempranillo, «Spanias svar på cabernet sauvignon» og den har høy anseelse blant internasjonale vinkjennere. Med god grunn.

Johan Uten Land er en av de boksene som selger best i Norge. Først og fremst for bra kvalitet og det til en veldig bra pris

Johan Uten land Black Label Tempranillo Premier . Spania. Pris kr. 389,90 Poeng 84/100 Importør: Cerveza AS

Laget på Tempranillo. Mørkerød farge med bra duft av mørke bær med hint av nøtter, fat og lær. Frisk og fruktig på smak med en bra fylde. Bra balansert syre, bra tannin. Vinen har en riktig bra ettersmak. Passer best til svin. Til denne prisen er det bare og si «løp og kjøp»

LEGG IGJEN EN KOMMENTAR

Vennligst skriv inn din kommentar!
Vennligst skriv inn navnet ditt her

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Finn ut mer om hvordan kommentardataene dine behandles.